Obor

Ochrana životního prostředí

Fakulta
Fakulta chemicko-technologická
Forma studia
Prezenční
Typ studia
Bakalářský
Délka studia
3 roky
P
Bc
3

Co tě naučíme?
Absolvováním studia v oboru Ochrana životního prostředí získáš unikátní znalosti z chemie životního prostředí, analýzy škodlivých látek nebo odstraňování starých zátěží. Důležité pro výkon této odborné profese je také rozumět právním aspektům ochrany životního prostředí, získání aktivní znalosti využívání výpočetní techniky a environmentálních informačních systémů. Naučíme tě komunikovat s lidmi a zlepšíme tvou angličtinu.

Čím budeš?
S diplomem v ruce ze studijního oboru Ochrana životního prostředí nemáš o pracovní uplatnění nouzi. Své znalosti využiješ jak na různých pozicích ve státní správě v oblasti životního prostředí, tak i v průmyslových podnicích. Budeš totiž vzdělaný odborník v oblasti nakládání s nebezpečnými chemickými látkami, odpadového hospodářství a vlivu lidské činnosti na přírodu. Přijď studovat k nám na fakultu a my ti ukážeme správný směr. Tvé vzdělání neznamená budoucnost pouze pro tebe, ale také pro dnes tak křehké životní prostředí.

Co budeš studovat?
Konkrétní studijní plán na příští akademický rok bude ještě upřesněn, ale už nyní se můžeš podívat do studijních plánů, jaké předměty studují současní prváci.

Obrázek obor: 1604R007
studijní program: B2807 - Chemické a procesní inženýrství | číslo oboru: 1604R007